14. Uluslararası istanbul Mutfak Günleri

14. Uluslararası istanbul Mutfak Günleri

Yüksekokulumuz Aşçılık Takımı, Antalya’da düzenlenen 8. Altın Kep Aşçılık Yarışmasının ardından İstanbul da düzenlenen Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen  14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmalarından da  ödüllerle döndüler. Yarışma kapsamında Üniversiteler arası Restoran tatlı tabağı yarışması Gümüş madalya (Şükrü Kıyaklı), Üniversiteler arası Modern Türk Mutfağı yarışması Bronz madalya (Şükrü Kıyaklı, Mertcan Aydın, Faruk Altan), Üniversiteler arası Makarna yarışması Gümüş madalya (Fatih Alkan), En iyi Üniversite Ekip yarışması Bronz madalya (Fatih Alkan, Seçil Çalışır, Mutlu Çağlayan) kazanarak bir başarıya daha imza atmışlardır.

0

Misyon

Ülkemizde turizmin en önemli merkezlerinden birisi olan Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu olarak misyonumuz; yerel ve uluslararası ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Gastronomi alanında (Aşçılık ve İkram hizmetleri) uzman (en az bir yabancı dil bilen, alanındaki bilgisayar yazılımlarına hakim, yeterli düzeyde teorik ve uygulamalı eğitim almış) bireyler yetiştirmek, Bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmak, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek ve Ulusal-Uluslararası düzeyde etkinlikler gerçekleştirmektir.

Vizyon

Gastronomi alanında yetiştirdiği bireyler ve gerçekleştirdiği projeler ile tanınan, sahip olduğu altyapı ve deneyim ile sektör taleplerine cevap verebilen, gelişen dünyanın gereksinimlerini önceden belirleyerek alanına liderlik eden uluslararası düzeyde bir meslek yüksekokul olmak.

İletişim

Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu
Cumhuriyet Mahallesi 136. Sokak No: 7 Göynük – KEMER – ANTALYA
Tel: 0 242 815 30 37
Tel: 0 242 815 30 38 - Belgegeçer